Menu Zamknij

Luksemburg

Bilety na samolot z Katowic do Frankfurtu Hahn i na busa z lotniska do Luksemburga kupiliśmy 17 listopada. Teraz wybralibyśmy lot z Warszawy do Brukseli i potem bus do Luksemburga. To nasze początki w lotniczych podróżach – powoli się wszystkiego uczymy 🙂 – uznaliśmy to za test katowickiego lotniska i dojazdu do niego przed lotem na Islandię.

Wylot mieliśmy o 11:10 – w Hahn byliśmy chwilę przed 13. Bilety na busa Flibco mieliśmy na 15:10. Postanowiliśmy spróbować pojechać wcześniejszym – o 13:10 – bez najmniejszego problemu się to nam udało – było dużo wolnych miejsc – kierowca sam zaproponował, ze możemy jechać teraz.

Chwilę po 15 byliśmy już na Gare Centrale w Luksemburgu – hotel – Park Inn – mieliśmy dosłownie kawałek od dworca – poszliśmy się zameldować. Mieliśmy rezerwacje na 3 noce – pierwsze dwie w promocji 2 za 1 a trzecią za punkty. W dodatku za pierwsze dwie noce płaciliśmy Gift Card o wartości 100 EUR – którą dostaliśmy w ramach przeprosin za pobyt w Radisson Blu w Brukseli – zresztą punkty na 3 noc też wtedy dostaliśmy. Tak więc nocleg zupełnie za darmo. Dostaliśmy tez pokój na najwyższym piętrze i śniadania.

Po zameldowaniu, wybraliśmy się na sauny (jesteśmy ich wielkimi miłośnikami) do obiektu D’Coque w dzielnicy Kirchberg. Jechaliśmy autobusem nr 13 – bilet jednorazowy 2EUR – dobowy 4EUR – umożliwia poruszanie się nie tylko po mieście ale po całym państwie Luksemburg (wszystkimi środkami transportu) – jest ważny nie 24h jak to zwykle bywa ale do godziny 4 rano.

Zobacz zdjęcia na mapie Google

Dzień drugi zaczynamy od koncertu organowego w katedrze Notre Dam.

Zobacz zdjęcia na mapie Google

Kolejny dzień to spokojne zwiedzanie zaczęte od…

Zobacz zdjęcia na mapie Google

 

Opublikowano wEuropa, Luksemburg